Maroko 1 – Jsme v Africe!

Den 6. Plavba do Maroka

Je den šestý a my se chystáme do Algeciras na trajekt, počasí nám přeje, ale nálada již méně. Oba procházíme svými zkouškami, a tak se snažíme opět hledat cestu k sobě. Po chvíli papírování najíždíme na trajekt, nálada se stabilizuje a my si užíváme výhled z moře. Na trajektu nám kontrolují lodní lístky a pasy. Po chvíli dostáváme do pasu razítka, voláme rodině a vyplouváme do Afriky. Po dvou hodinách jsme v Maroku a tak míříme z přístavu vstříc novým zážitkům. Výjezd z trajektu byl rychlý a tak míříme na celnici. V autě máme rozebraného drona a tak doufáme, že pouze projedeme a nikdo nic nepozná. To se trochu mýlíme a s dalšími třemi auty míříme hned na rentgenovou kontrolu. Napětí narůstá, ale snažíme se zachovat klidnou hlavu. Nás jako jediné rentgenují samostatně a tak čekáme, co čeká nás. Po pár minutách nás celník posílá k hraničnímu přechodu. Osobně je mi na zvracení, tepovku mám asi 150, Jarda klasicky projevuje svůj ledový klid a tak se snažím usmívat a dělat, že jsem absolutně v pohodě. Máme štěstí a po menší kontrole vyrážíme zařídit pojištění auta (7dnů vás vyjde na 50 euro) a hurá na cestu Marokem.